Jdi na obsah Jdi na menu
 


O Robin

Vždy jsem si přál borderku, (tedy, né že by ostatní psi nebyli pěkní, takový berňák, když vám stoupne na nohu, nebo rotvajler, když se na vás usměje nebo když náhodou zasednete histericky štěkající čivavu, ti všichni mají něco do sebe, ale...) má tu správnou velikost, když chcete, vejde se do tašky, málokdy je agresivní, je hravá, tulivá a prostě fajn.

Kdesi jsem četl, že je to ,,bezúdržbový pes,,. Až tak to není úplně pravda. Pokud ji máte doma, tak zjistíte, že na těch nádherných chlupech se převážně na jaře a na podzim znenadání objevuje velké množství špíny :o)) a občas potřebuje zastřihnout drápky.

Robinku jsem přivezl z chovatelské stanice Temný hvozd zpoza Liberce. Byla to taková málá smutná kulička chlupů. Brzy mě přesvědčila, abych ji sebou brával do práce (zničila polstrování křesla, rozcupovala pár knížek a když jsem ji zavřel v kuchyni, tak se nějak přenesla přes metr vysokou ohrádku- radši nenechávat štěňě doma).

Znalci psů a psích plemen - myslivci, ji bezváhání označili za voříška a popravdě slyší na to dodnes. Dalo mi dost práce přesvědčit je, že je čistokrevná a co víc, pasteveckého plemene. Ty totiž nemohou střelit, ani když pobíhají po lese navolno. A to my při procházkách děláme pořád...

Když jí byly asi 4 měsíce, šli jsme do nedalekého městečka na procházku a po cestě zpátky jsem uviděl něco, co se jen tak nějakému majiteli borderky nepoštěstí. Robinka si sedla s tím, že dál už prostě nemůže. A zpátky domů se nesla v náručí... Dneska i když vypadá utahaně, stačí vzít do ruky bundu a už čeká u dveří. Jak se říká, ,,Ať je bláto nebo zima, s borderkou je vždycky psina.,, A fakt jsem nezažil, že by někdy nechtěla ven. Louže nelouže, bahno, sníh, led, jen přemíru sluníčka nemusí, asi proto, že je černá.

Zvířata

 Každý ví, že pokud vyrůstá kočka se psem v jedné domácnosti, většinou to není problém. Robin má ráda všechny zvířata. Když byla Robinka malé štěňátko, nechápala, proč když se přiblíží ke kočce, tak se naježí a začné prskat. Prostě ji chtěla jen očichat a jít si po svých. Teď to bere jako sport. Dokud kočka utíká, tak ji honí, když přestane utíkat, prostě ji očichá a jde dál...

Má ráda psi, pokud ji neberou hračky. A i to pak záleží na tom, který to pes je.

Ale užasné je, jak je fascinovaná králíky, křečky i morčaty. To sedí, vzrušeně dýchá, má vyplazený jazyk. Občas, když si myslí, že už se dlouho nehnuli, tak do nich šťouchne čumákem, vono to poposkočí  a ona zas může fascinovaně čučet dál...

Obrazek

Takhle to vypadalo letos po jarním výlovu, škoda že to nemám natočeno, když jsem pak vypouštěl vodu z vany, tak do nich opět šťouchala čumákem, aby nebyli líní a trochu se hýbali.

 

 

 

 

 

 

 

Děti

Když se nadohled oběví děti, Robinka nastraží uši a vyčkává. Děti to je spousta vzrušení, pískotu, jekotu, pobíhání a taková aktivita to je lákadlo pro každou borderku. Když byl u nás na návštěvě malý klučina, asi 8 měsíců, pořád ji chtěl tahat za srst a válet se s ní a po ní. Po půl hodině to vzdala a utekla mu. Když se k ní opět připlazil, tak mu opět utekla.

Hračky

Začínali jsme klasicky na balónky, tenisáky, vyzkoušeli jsme i pár kopačáků, ale byla do nich tak hrrr, že je vždy prokousla. Lítaci talíř nebyl problém, ale strašně ráda se o něco tahá. A tak máme spoustu uzlíku, balónků na šňůrce a pletených hraček, i když ona se velice ráda spokojí na procházce i s klacíkem .

Vlastnosti